poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Biały marmur w łazience


Biały marmur już od dłuższego czasu jest niezwykle popularny w wykończeniu łazienki czy kuchni. Szczególnie obserwując zagraniczne trendy. U nas większość kamieniarzy odradza go, jako chłonący wodę i wszelkie plamy. Dlaczego więc tak często wykorzystuje się go w Anglii czy Skandynawii np. na blatach? Oczywiście trzeba tu zainwestować w marmur odpowiedniej jakości i dobrze go zaimpregnować, a potem regularnie dbać o powierzchnie szczególnie narażone na wilgoć. Dla chcącego nic trudnego:)

Ostatnio projektowałam łazienkę, której właścicielka uwielbia właśnie wzór białego marmuru, natomiast budżet nie pozwalał na wykorzystanie naturalnego kamienia. Oczywiście nie lubię imitacji (jak to mówią chyba wszyscy projektanci:)), ale koszt, jak również praktyczność użytkowania czasem zwycięża. Znalazłyśmy więc piękny gres z marmurowym rysunkiem, który wygląda klasycznie i elegancko. Do tego listwa sztukateryjna, biało czarne dodatki oraz odrobina srebra i łazienka zmieniła się nie do poznania. Dodam, że pozostało w niej dotychczasowe wyposażenie (armatura, ceramika, szafka pod umywalką), więc koszt metamorfozy był niewielki, a efekt bardzo odświeżający i prosty, i o to właśnie chodziło...

Ten remont, jak wspomniałam, nie wymagał wielkich nakładów, ale inspiracje, które znalazłam w sieci, były znacznie bardziej "bogate". W osobnym poście wkrótce przedstawię te, wg mnie, najpiękniejsze. 

Miłego dnia:)


8 komentarzy:

 1. Polecam wizytę w kopalnia marmury bianco carrara we Włoszech - jak ktoś kocha ten kamień to jak ja postanowi tam być pochowany :) dodam że zwiedza się wnętrze góry, z której wydobywane są bloki kamienne - kosmosssss :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie o producenta kafli-gdzie można kupić taką glazurę? dziękuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez jestem zainteresowana tymi kafelkami. Gdzie mozna je dostac?

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna, niebanalna aranżacja. Biały marmur to materiał ponadczasowy. Rozświetla i optycznie powiększa wnętrze. Jego estetyczny wygląd nadaje każdej aranżacji elegancji i charakteru. Doskonale komponuje się z innymi materiałami takimi jak szkło, metal czy drewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Łazienka prezentuje się elegancko i gustownie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi there,
  Nice Article I really enjoyed this post Thanks For Sharing,
  Obtain ISO 9001 Certification It enhances your product & service quality, Increases marketing opportunities, Reduces your costs and much more.
  ISO 9001 Certification

  OdpowiedzUsuń
 7. Hi there,

  Nice Article I really enjoyed this post Thanks For Sharing, check out this
  Ascent ASSOCIATES is one of Sri Lanka’s leading ‘total solutions’ providers, offering a simple, cost-effective route to ISO Certification in Colombo, Kandy, Galle, Dambulla, Sri Jayawardenepura Kotte & all over Sri Lanka.

  Ascent Associates

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...