poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Biały marmur w łazience


Biały marmur już od dłuższego czasu jest niezwykle popularny w wykończeniu łazienki czy kuchni. Szczególnie obserwując zagraniczne trendy. U nas większość kamieniarzy odradza go, jako chłonący wodę i wszelkie plamy. Dlaczego więc tak często wykorzystuje się go w Anglii czy Skandynawii np. na blatach? Oczywiście trzeba tu zainwestować w marmur odpowiedniej jakości i dobrze go zaimpregnować, a potem regularnie dbać o powierzchnie szczególnie narażone na wilgoć. Dla chcącego nic trudnego:)

Ostatnio projektowałam łazienkę, której właścicielka uwielbia właśnie wzór białego marmuru, natomiast budżet nie pozwalał na wykorzystanie naturalnego kamienia. Oczywiście nie lubię imitacji (jak to mówią chyba wszyscy projektanci:)), ale koszt, jak również praktyczność użytkowania czasem zwycięża. Znalazłyśmy więc piękny gres z marmurowym rysunkiem, który wygląda klasycznie i elegancko. Do tego listwa sztukateryjna, biało czarne dodatki oraz odrobina srebra i łazienka zmieniła się nie do poznania. Dodam, że pozostało w niej dotychczasowe wyposażenie (armatura, ceramika, szafka pod umywalką), więc koszt metamorfozy był niewielki, a efekt bardzo odświeżający i prosty, i o to właśnie chodziło...

Ten remont, jak wspomniałam, nie wymagał wielkich nakładów, ale inspiracje, które znalazłam w sieci, były znacznie bardziej "bogate". W osobnym poście wkrótce przedstawię te, wg mnie, najpiękniejsze. 

Miłego dnia:)


13 komentarzy:

 1. Polecam wizytę w kopalnia marmury bianco carrara we Włoszech - jak ktoś kocha ten kamień to jak ja postanowi tam być pochowany :) dodam że zwiedza się wnętrze góry, z której wydobywane są bloki kamienne - kosmosssss :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie o producenta kafli-gdzie można kupić taką glazurę? dziękuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez jestem zainteresowana tymi kafelkami. Gdzie mozna je dostac?

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna, niebanalna aranżacja. Biały marmur to materiał ponadczasowy. Rozświetla i optycznie powiększa wnętrze. Jego estetyczny wygląd nadaje każdej aranżacji elegancji i charakteru. Doskonale komponuje się z innymi materiałami takimi jak szkło, metal czy drewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Łazienka prezentuje się elegancko i gustownie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi there,
  Nice Article I really enjoyed this post Thanks For Sharing,
  Obtain ISO 9001 Certification It enhances your product & service quality, Increases marketing opportunities, Reduces your costs and much more.
  ISO 9001 Certification

  OdpowiedzUsuń
 7. Hi there,

  Nice Article I really enjoyed this post Thanks For Sharing, check out this
  Ascent ASSOCIATES is one of Sri Lanka’s leading ‘total solutions’ providers, offering a simple, cost-effective route to ISO Certification in Colombo, Kandy, Galle, Dambulla, Sri Jayawardenepura Kotte & all over Sri Lanka.

  Ascent Associates

  OdpowiedzUsuń
 8. Marmurowe łazienki wyglądają bardzo elegancko. Właśnie taka mi się marzy

  OdpowiedzUsuń
 9. Enjoyed reading the article above, really explains everything in detail, the article is very interesting and effective. Thank you and good luck for the upcoming articles. Check this out

  ISO 22000 Certification in Mumbai

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podoba Mi się twój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Usually, I never comment on blogs but your article is so convincing that I never stop myself to say something about it. You’re doing a great job Man, Keep it up.

  HACCP Certification

  OdpowiedzUsuń
 12. Very interesting, good job and thanks for sharing such a good blog. Your article is so convincing that I never stop myself to say something about it. You’re doing a great job. Keep it up

  Ascent World

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...